تبلیغات
پیش دبستانی ثنا کرمان

پیش دبستانی ثنا کرمان
انسانهای بزرگ زاده نمی شوند بلکه ساخته می شوند
نظر سنجی
نظر شما در مورد وبلاگ پیش دبستانی ثنا چیست؟غذا نخوردن كودكان یكی از مشكلات رایج تغذیه ای موجود در خانواده هاست سوال این است كه والدین در مقابل این عمل چه میكنند ؟ تهدید و ارعاب ؟ ضرب و شتم ؟ مقایسه با دیگران ؟به زور خوراندن غذا ؟ تطمیع با خوراكیهای بی ارزش یا به اصطلاح هله هوله ؟ و ....؟كدام یك از راهها صحیح است ؟از نظر بنده هیچكدام

اگر كودكتان غذا نمیخورد باید او را نزد كارشناس تغذیه و همچنین در صورت نیاز نزد روانشناس ببرید.

بنظر من اگر از كودكتان - مخصوصا اگردختر است - بخواهید در بعضی از كارهای بی خطر آشپزی به شما كمك كند هنگامی كه سفره را پهن كردید به همه اعلام كنید كه غذای امروز را با كمك فلانی آماده كرده اید و از اهل خانه هم بخواهید- ولو اینكه از آشپزی شما ناراضی هستند- از غذا تعریف كنند مسلما این برخورد باعث خواهد شد كه بچه نسبت به غذائی كه خودش تهیه كرده است رغبت نشان داده و مقدار بیشتری از آنرا بخورد.

راه دیگر اینست كه ببینید كودكتان برای غذا خوردن چه شرایطی را برای شما در نظر میگیرد و حتی الامكان آن را بپذیرید و فراموش نكنید آنچه از نظرما نامعقول است شاید برای كودكتان - در آن شرایط - كاملا معقول و پذیرفتنی است و قبول آن باعث بهبود وضعیت روحی كودك میشود.

حتما قضیه ابن سینا و شاهزاده ای را كه فكر میكرد گاو است را میدانید. شاهزاده به هیچ وجه غذا نمیخورد و میخواست تا قصابی را برای ذبح كردنش احضار كنند.ابن سینا در هیات قصاب نزد شاهزاده رفت و گفت،این گاو لاغر است به او غذا بدهید تا فربه شود.آنگاه او را قربانی خواهم كرد.آنوقت شاهزاده شروع به خوردن غذا كرد هنگامی كه كمی غذا خورد حالش بهبود یافت و سالم شد.

با كودكان هم باید همین گونه برخورد كرد. یكی از اساتیدمان تعریف میكرد: كودكی را برای رژیم درمانی نزدش آورده بودند كه بشدت لاغر بود و به هیچوجه حاضر به خوردن غذا نمیشد مگر اینكه خواسته اش را- كه از نظر خانواده غیر معقول بود- عملی میكردند. این بچه از پدرش كه از قضا وقدر یك نظامی بوده میخواست تا او را روی یخچال بگذارد و خودش به اتفاق همسرش(مادر بچه) دور میز غذا خوری برقصند تا او غذایش را بخورد. خانواده از انجام این كار طفره میرفتند و بچه هم متقابلا از خوردن غذا سر باز میزد.

هنگامی كه استادمان انجام این كار را از والدین كودك طلب كرد آنها ابتدا طفره رفتند اما بعد از اصرار او قبول كردند. بعد از مدتی كودك خوب شد و به حالت عادی بازگشت.

[ شنبه 14 اسفند 1389 ] [ 04:47 ب.ظ ] [ مهدیه اسدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کرمان - بلوار شیراز 9 - پیش دبستانی مستقل ثنا
مرکز پیش دبستانی و مهد کودک ثنا پذیرای فرزندان و امیدهای فردای ما وشماست "از همین امروز به فکر فرزندانمان باشیم برای ما چه زود دیر شد"تلفن تماس: 03412456667
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

ابزاروبلاگ
ابزار وبلاگنویسان