تبلیغات
پیش دبستانی ثنا کرمان

پیش دبستانی ثنا کرمان
انسانهای بزرگ زاده نمی شوند بلکه ساخته می شوند
نظر سنجی
نظر شما در مورد وبلاگ پیش دبستانی ثنا چیست؟


 

¬اهانت و تحقیـــر كــودک، سرزنش های مداوم و انتقادهای بیجا و به كارگیری تعبیرات غیرمحترمانه از مهمترین عواملی هستند كه بذر كینه و نفرت را در دل كودك می پاشند.

 

¬ نــوزاد پس از تولد به ارتباط جسمی با مــادر نیاز فراوان دارد، از این رو نباید ساعات طولانی از مادر جدا بماند. تحقیقات نشان داده است كه از شش ماهگی تا سه سالگی، حضور مادر نه تنها در رشد عاطفی كودك ، بلكه در رشد بدنی و عقلی او نیز تأثیر بسزایی دارد.

 

¬ در مقایســـه بیـــن فــــــرزندان، كودكی كه امتیاز نمی آورد دچار احساس خود كم بینی می شود و اعتمادش را نسبت به پدر و مادر از دست می دهد.

 

¬ اگــــر بیش از حــد، سرعت فراگیری را در فرزندانمان تقویت كنیم، امكان باروری و تحكیم مفاهیم را در مراحل بعدی كاهش خواهد داد. سرعت اولیه و تشدید آهنگ رشد ، منجر به تأخیر قابل ملاحظه ای در مراحل بعدی می شود.

 

¬ هــرگـــز عیب فرزندتان را در رفتارها بزرگتــر از آنچه هست جلوه ندهید، و هرگـــز عیب هایش را نزد دیگـــران بازگو نكنید.

 

¬ همبــــازی شدن با كــــودک، علاوه بر این كه او را غرق لذت و شادی می كند و صمیمیت را افزایش می دهد اعتماد به نفس و احساس ارزشمندی را در كودك تقویت می كند.

 

¬ تحقیقـــات نشان می دهــــد كه كودكان پرورش یافته در منزل نسبت به كودكان مهد كودك ، ماهانه از رشد قدی بیشتری برخوردارند.

 

¬ تـــربیتی كه آزادی را به كلی در كـــودک نادیده بگیرد و انتخاب و میل قلبی را از وی سلب كند و تنها مبتنی بر ترس و آداب خشك و بی روح ظاهری باشد، نه تنها دوام نمی یابد بلكه در نهایت به ركود وعصیان كودك می انجامد.

 

¬ یك كارشناس مسائل روانی كودكان در اتریش می گوید: چنانچه در روابط نوزاد با پدر ممنوعیتی ایجاد شود، نوزاد در حس وفاداری و دوستی دچار نقیصه می شود و در سال های آینده توانایی ارتباط سالم را نخواهد داشت.

 

¬ كــــودكان باید با رنج ها و مشكـــلات طبیعــی زندگـــی آشنا شوند تا افـــرادی شكننده، رفاه زده و پــر توقع بار نیایند.

 

¬ اگرچه جنبه های تخیلی داستان برای كودك لذت بخش و مفید است لكن نباید در آن افراط كرد، داستان نباید ترس آور باشد؛ داستان باید الگوی صحیح و متناسب با سن كودك را ارائه كند، بیان زیبایی ها و نیكی ها، با روح لطیف  كودك سازگاراست.
طبقه بندی: روانشناسی،
برچسب ها: تربیت در کودکان،
[ جمعه 13 اسفند 1389 ] [ 08:56 ب.ظ ] [ ملیحه جون ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

کرمان - بلوار شیراز 9 - پیش دبستانی مستقل ثنا
مرکز پیش دبستانی و مهد کودک ثنا پذیرای فرزندان و امیدهای فردای ما وشماست "از همین امروز به فکر فرزندانمان باشیم برای ما چه زود دیر شد"تلفن تماس: 03412456667
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

.

ابزاروبلاگ
ابزار وبلاگنویسان